7 אפליקציות חינמיות לניהול תקציב שיגדילו את החיסכון שלכם בכל חודש

אפליקציות לניהול הוצאות.
אם אתם מוצאים את עצמכם בכל חודש תוהים, לאן נעלם הכסף? כדאי שתתחילו לנהל תקציב. התקציב בעצם דואג "להגיד לכסף לאן ללכת במקום שתתהו לאן הוא הלך". היום בזכות הסמארטפון ניהול התקציב הפך להיות פשוט יותר, במיוחד בזכות אפליקציות חכמות שאפילו יתחברו לעובר ושב שלכם ויתנו לכם המלצות.

בחנויות של גוגל ואפל קיימות מאות אפליקציות לניהול הוצאות. לכן, בדקתי, השוואתי, וניהלתי תקציבים בעשרות אפליקציות, ומצאתי לכם את ה 7 האפליקציות לניהול תקציב שהכי אהבתי.
רוצים עוד? תמצאו כאן 22 טיפים מעולים לחסכון בהוצאות. 

1. ספנדי Spendee


מחיר– חינם.

יש אפשרות לשדרג לגרסת פרימיום שנותנת ניתוחים חודשיים אבל לדעתי הגרסה החינמית עושה את העבודה.

שפה– אנגלית.

להורדה בגוגל פליי. להורדה באפ סטור.

אפליקציה פשוטה ונוחה לניהול תקציב. אל תחששו שהאפליקציה לא בעברית, האנגלית שם מאוד פשוטה, וניתן להזין את כל הנתונים בעברית.

איך זה עובד? בכל יום (או יומיים, או שבוע) תצטרכו להזין את ההוצאות שלכם לפי קטגוריות שונות (שופינג, מסעדות וכו), ועל פי הם האפליקציה תנהל את התקציב החודשי שלכם.
למי שיודע שהוא חורג בדרך כלל מהתקציב בקטגוריות מסוימות, למשל- הוא עושה יותר מידי שופינג בכל חודש, יוכל לנהל תקציב לפי קטגוריות והמערכת תשלח לו הודעה בכל פעם שיחרוג מיעד התקציב שהציב לעצמו.

מה אהבתי? חווית משתמש טובה, האפליקציה פשוטה לתפעול ונותנת בקרה על התקציב. ניתן לקבל דוחות המנתחים את ניהול ההוצאות וההכנסות.

מה לא אהבתי? הממשק מצריך מהמשתמש להזין את כל הנתונים באופן ידני ברמה יומיומית או כל יומיים, דבר שדורש זמן רב והרבה התעסקות.
לא ניתן לצרף את בן או בת הזוג לניהול התקציב.

2. רייזאפ RiseUp


מחיר– 45 ₪ לחודש. ניתן לקבל חודש ניסיון בחינם.

שפה– עברית.

להצטרפות לשירות.

רייזאפ תעזור לכם לנהל את התקציב החודשי, את ההוצאות, ותציג לכם את התמונה המלאה של ההתנהלות הכלכלית שלכם כדי שתוכלו לחסוך כמה שיותר כסף.

איך זה עובד? האפליקציה תתחבר לחשבונות בנק שלכם וכרטיסי האשראי שלכם, תעבד לכם את הנתונים, ותנהל לכם תזרים מותאם אישית. בכל חודש תקבלו המלצות מהאפליקציה לגבי ההוצאות החודשיות שלכם, הערכות פיננסיות, והמלצות על הגבלת הוצאות. כל אלו כדי לאפשר לכם שליטה כלכלית וחסכון בהוצאות על מנת שתוכלו לצאת מהמינוס.
בנוסף תוכלו להתייעץ עם המערכת ועם חברי הקהילה בכל התלבטות כלכלית.

מה אהבתי? נוחה לשימוש. אפליקציית ווב, כלומר אפשר להשתמש בה מהדפדפן ולא צריך להוריד אותה במיוחד לטלפון החכם.

מה לא אהבתי? עולה כסף, לא חינמית. המשתמש צריך לתת גישה להרבה מידע על הנכסים הפיננסים שברשותו כמו תנועות בחשבון הבנק ותנועות בכרטיס האשראי. לא ניתן להשתמש בניהול התקציב ללא מתן הרשאה לכניסה לתנועות בחשבון הבנק וכרטיס האשראי.

3. מאני לובר Money Lover


מחיר– חינם.

שפה– אנגלית.

להורדה בגוגל פליי. להורדה באפ סטור.

אפליקציה נוחה וידידותית לניהול תקציב. אומנם האפליקציה באנגלית אבל ניתן להזין את כל נתונים בשקל חדש ובעברית.

איך זה עובד? בכל יום תצטרכו להזין את ההוצאות וההכנסות שלכם לפי קטגוריות שונות, ולפיהם האפליקציה תנהל את התקציב החודשי שלכם.
למי שיודע שהוא חורג בדרך כלל מהתקציב, ניתן להגדיר יעדי תקציב בקטגוריות מסוימות. בכל פעם שתחרגו מהתקציב או מהיעד שהצבתם, המערכת תשלח לכם התראה.

מה אהבתי? ממשק משתמש מאוד נוח וקל לתפעול, יש אפילו סרטוני הדרכה (מקושר ליוטיוב).
ניתן לצרף את בן או בת הזוג לאפליקציה וכך לנהל תקציב משפחתי.

מה לא אהבתי? הממשק מצריך מהמשתמש להזין את כל הנתונים באופן ידני ברמה יומיומית או כל יומיים, דבר שמצריך מהמשתמש להשקיע הרבה זמן בכל יום.

מגיע לכם כסף מהמדינה, לא תקחו?


הידעתם? ל 80% מהשכירים במשק מגיע החזר מס מהמדינה. אם אתם מרוויחים משכורת מעל 7,000 ש"ח כנראה שמגיע לכם כסף חזרה. השאירו פרטים ורואה חשבון יעשה לכם את הבדיקה חינם.

4. פמילי ביז   FamilyBiz


מחיר– חינם.

שפה– עברית.

להורדה בגוגל פליי. להורדה באפ סטור.

אפליקציה מעולה שתעזור לכם ב- לנהל תקציב, לעשות סדר בביטוחים, לשפר את הפנסיה, ולנהל את הוצאות כרטיס האשראי.

על מנת שתוכלו לנהל את ההוצאות וההכנסות שלכם תצטרכו לתת לאפליקציה גישה לחשבון הבנק שלכם. הגישה היא מאובטחת ברמת אבטחה גבוה.

איך זה עובד? האפליקציה קובעת איתכם יעדים חודשיים ולומדת את דפוסי הקניה שלכם. בכל פעם שהמערכת תזהה חריגה מהיעדים היא תשלח לכם התראות למכשיר הטלפון.

מה אהבתי? אפליקציה פשוטה לתפעול, עם חווית משתמש טובה.

האפליקציה חוסכת בזמן מפני שהמשתמש לא צריך להזין בכל חודש את נתוני ההכנסות וההוצאות.

מה לא אהבתי? המשתמש צריך לתת גישה להרבה מידע על הנכסים הפיננסים שברשותו כמו תנועות בחשבון הבנק ותנועות בכרטיס האשראי. לא ניתן להשתמש בניהול התקציב ללא מתן הרשאה לכניסה לתנועות בחשבון הבנק וכרטיס האשראי.

5. מונאון   Moneon


מחיר– חינם.

שפה– אנגלית.

להורדה בגוגל פליי. להורדה באפ סטור.

אפליקציה חינמית פשוטה ונוחה לניהול הוצאות ברמה יומית.

איך זה עובד? המשתמש קובע יעדי תקציב חודשיים לפי קטגוריות (מסעדות, רכב וכו). בכל יום, שבוע או חודש, המשתמש מזין את ההוצאות לפי קטגוריות ורואה האם לא חרג מהתקציב.

מה אהבתי? ממשק משתמש נוח וקל לתפעול. ניתן לשנות את הקטגוריה ולהתאים אותם למשתמש. הרישום לאפליקציה קל ולא מצריך מהמשתמש לתת יותר מידי פרטים.

מה לא אהבתי? הגרסה החינמית לא נותנת הרבה- לא ניתן להכניס את ההכנסות, לא ניתן להכניס את בן או בת הזוג לתקציב, לא ניתן לראות דוחות והמלצות.

למי שאהב את הגרסה החינמית של האפליקציה מומלץ לשדרג לגרסת הפרימיום כדי להפיק ממנה יותר.

6. החיים בפלוס


מחיר– מנוי ל 3 חודשים- 59.7 ₪, מנוי לשנה 179 ₪.

שפה– עברית.

להצטרפות לשירות. 

אפליקציית החיים בפלוס של רונית טאוליב שהיא יועצת כלכלית למשפחות, תאפשר לכם לתכנן את התקציב החודשי ולהחליט כמה תוציאו ועל מה. האפליקציה לא מתחברת לחשבון הבנק או לחברת כרטיסי האשראי ולכן תצטרכו לעדכן בעצכם את הנתונים.

איך זה עובד? אתם בונים תקציב חודשי מגוון קטגוריות- ביטוח, ביגוד, בילויים ועוד. בכל פעם שיש לכם הוצאה תצטרכו לעדכן אותה באפליקציה. בלחיצת כפתור תוכלו לראות את תמונת המצב של התקציב שלכם בכל קטגוריה. האפליקציה גם מעדכנת את בן הזוג.

מה אהבתי? ממשק יחסית נוח ובעברית. האפליקציה גם מעדכנת את בן או בת הזוג.

מה לא אהבתי? המחיר יחסית גבוה. צריך להזין את כל ההוצאות באופן ידני דבר המצריך זמן.

7. מיי פיננדה MyFinanda


מחיר– חינם.

שפה– אנגלית.

להורדה בגוגל פליי. להורדה באפ סטור.

אפליקציה חכמה שמאפשרת לכם לשלוט בהוצאות וביעדי התקציב שאתם מציבים לעצמכם.

ניתן לבחור האם אתם רוצים להקליד את ההוצאות וההכנסות בצורה ידנית או שאתם רוצים להתחבר לחשבון הבנק וכרטיס האשראי שלכם.

איך זה עובד? בכל חודש או רבעון תוכלו להזין את סך ההוצאות שלכם על פי קטגוריות, ולקבל ניתוח לגבי הפעילות הפיננסית שלכם. בנוסף האפליקציה מציעה מעקב אוטומטי של ההוצאות וההכנסות על ידי מתן גישה לחשבונות הבנק והאשראי שלכם.

מה אהבתי? ניתן לבחור אם לנהל את התקציב בצורה אוטומטית או בצורה ידנית. יש אפשרות ליצור תת קטגוריות.

מה לא אהבתי? חווית המשתמש לא טובה. קשה להבין את הפיצ'רים באפליקציה. כמו כן הממשק שלה מעט מיושן.

לסיכום,


קימות בשוק עוד המון אפליקציות לניהול הוצאות, אתרי אינטרנט, וחברות שישמחו לנהל לכם את ההוצאות בחינם או בתשלום סימלי.
אני באופן אישי לא אוהבת לנהל תקציב מפני שאני חושבת שכשקונים לפי צרכים אמתיים ולא לפי חשקים ומתנהלים בחכמה, אז לא צריך תקציב. לדעתי זאת הדרך הטובה ביותר להיות מודעים ולשלוט בהוצאות שלכם ברמה יומיומית. אבל למי שקשה להיות מודע להוצאות שלו, ניהול תקציב יכולה להיות דרך מעולה להוציא את הצרכנות מהתת מודע- למודע, ובכך לשלוט בגיהוצים ובמשיכות.

1Comment
  • תמונת עץ
    Posted at 00:51h, 15 פברואר הגב

    תודה רבה על האינפורמציה.
    שימושי בהחלט!

Post A Comment