למה חשבון החשמל שלי כל כך גבוה? 17 טיפים שיחסכו לכם בחשמל

איך לחסוך בחשמל? תמצאו כאן 17 טיפים יעילים לחסכון בחשמל שיפחיתו את חשבון החשמל שלכם וגם ישמור על הסביבה.
רוצים לחסוך עוד? תמצאו כאן עוד 17 טיפים שיחסכו לכם הרבה בכסף.

1. למה כדאי לכם לחסוך בחשמל


בשנות החמישים והשישים בישראל עודדו אנשים לצרוך חשמל. בטלוויזיה ובעיתונות הופיעו פרסומות כמו, "יותר חשמל פחות עמל", "מעתה רק חשמל במטבח", שעודדו אנשים לצרוך כמה שיותר חשמל.
היום המגמה התהפכה ב 180 מעלות, חברת החשמל והמדינה מעודדים אותנו לחסוך בחשמל. אז מה השתנה? בעיקר שימוש מוגבר בחשמל ועליה ברמת החיים. ובקצרה, בלי לדבר יותר מידי על התחממות גלובלית, השימוש המוגבר הזה מביא ליצור מוגבר בתחנות הכוח, לפליטת גזי חממה ולזיהום סביבתי. כיום, העולם עובר למגמה ירוקה הרואה בשימור הסביבה ערך עליון. מעבר לחיסכון הכלכלי החודשי, אם כל אחד מאתנו ישתמש נכון יותר בחשמל, תהיה לכך השפעה חברתית וסביבתית שתסייע לסביבה עוד שנים רבות.

1. כבו אורות מיותרים


אומנם העלות של התאורה היא העלות הזניחה ביותר, אבל מצד שני הכי קל לשלוט בה. הרגילו את עצמכם ואת ילדכם לכבות אורות כשיוצאים מהחדר או מהבית. ככל שתעשו זאת יותר ככה זה יהפוך להרגל.

2. התקינו טיימר בדוד והדליקו אותו רק שצריך


התקנת טיימר בדוד מאפשרת להדליק אותו לשעות קצובות ומונעת מצבים שבהם שוכחים את הדוד דולק. בנוסף, ישראל היא מדינה שטופת שמש, גם בימי החורף יש ימים מלאי שמש שאין צורך להדליק בהם את הדוד.

3. התקינו נורות חסכוניות


הנורות החסכוניות (לד) אומנם יקרות יותר מנורות הליבון אבל מצד שני הן חוסכות כ 90% מצריכת החשמל. כלומר, לאורך זמן הן משתלמות.

4. הרתיחו מים בכמות הדרושה לכם, ולא יותר


הקומקום הביתי הוא מכשיר קטן שזולל הרבה מאוד חשמל. קומקום ממוצע מכיל בין 6 ל 8 כוסות מים. הרתחה של מים בכמות שדרושה לכם תחסוך לכם בחשמל באופן משמעותי.

5. הפעילו מכשירים זוללי חשמל בערב


הידעתם? בשעות הערב העלות של האנרגיה יורדת.
מהו המכשיר שצורך הכי הרבה חשמל בבית?
מכשירי חימום כמו דוד, וקומקום זוללים הכי הרבה חשמל בבית. בנוסף, אם מפעילים את פעולת החמום במכונת כביסה, ומדיח, הם יצרכו לכם הרבה חשמל.
הפעלה של מכשירים אלו בערב תחסוך לכם בעלות החשמל החודשית.

6. כבו את תנור האפייה 10 דקות לפני תום האפייה


אם אתם אופים באופן קבוע פשוט כבו את התנור 10 דקות לפני תום האפייה. התנור עדיין פולט הרבה מאוד חום גם שהוא כבוי.

7. העלו את הטמפרטורה במזגן אפילו במעלה אחת


מזגן הוא המכשיר שצורך הכי הרבה אנרגיה בבית ולכן שימוש חכם במזגן יכול לחסוך לכם הרבה מאוד חשמל. כוונו את המזגן לטמפרטורה סבירה שלא תקפיא לכם את הבית. העלאת הטמפרטורה במזגן אפילו במעלה אחת יכולה לחסוך לכם כ 20% מצריכת החשמל של המזגן.

8. החליפו מכשירי חשמל ישנים


מכשירי חשמל כמו מזגן, מכונת כביסה, ותנור, יכולים לצרוך המון חשמל אם הם ישנים. מומלץ להשקיע סכום חד פעמי ולהחליף את המכשירים האלו. היום יש מזגנים יעילים שכמעט ולא צורכים חשמל, והם גם שקטים ומקררים הרבה יותר טוב.

9. יבשו את הבגדים בשמש


השמש הישראלית כמעט ולא מסתתרת בין העננים. גם בחורף תוכלו בדרך כלל להנות מ 2-3 שעות של שמש בצהריים. גם אם אין לכם בדירה מרפסת תוכלו לתלות את הכביסה על חבל בחוץ. מעבר לחיסכון בחשמל ובכסף, השמש היא גם אחלה תכשיר להסרת כתמים, והרוח גם היא, תגהץ לכם בחינם את הבגדים.

10. כבסו את הכביסה במים קרים


הידעתם? 85% מצריכת החשמל של מכונת הכביסה היא בעבור חימום המים. ככל שתורידו את הטמפרטורה של מכונת הכביסה ככה תחסכו יותר בחשמל.

11. אל תנמיכו יותר מידי את הטמפרטורה במקרר


הטמפרטורה המומלצת במקרר בישראל היא 4 מעלות בקיץ ו 5 מעלות בחורף.
על מנת שהמקרר יעבוד באופן מיטבי, חשוב לוודא שהגומיות שלו תקינות ושהוא לא ממוקם ליד תנור חימום. כמו כן, יש לוודא שבאזורי הפליטה והיניקה שלו יש זרימת אוויר תקינה ושהאזור הזה פתוח, כלומר שהוא לא צמוד מידי לקיר.

12. ותרו על שימוש באופציית הייבוש במדיח הכלים


אופציית הייבוש במדיח זוללת הרבה מאוד חשמל מפני שהיא משתמשת בחימום. במקום אתם יכולים להשאיר את המדיח פתוח לשעתיים והכלים כבר התייבשו מעצמם, או ליבש את הכלים במגבת.

13. חממו בטוסטר אובן ומיקרוגל במקום בתנור


חימום של אוכל בטוסטר אובן קטן צורך הרבה יותר חשמל מתנור. גם מיקרוגל הוא מכשיר חימום חסכוני שצריכת החשמל שלו יכולה להיות נמוכה ב 90% מתנור.

14. נקו את מסנני המזגן


כמו שכבר ציינתי, המכשיר שצורך הכי הרבה חשמל בבית הוא המזגן. טיפול נכון במזגן יגרום למזגן לעבוד באופן יעיל יותר. חשוב שפעם בחצי שנה תוציאו את הפלסטיק של המזגן ותנקו את שכבת האבק שהצטברה עם מטלית לחה.

15. הפעילו מכונת כביסה, מייבש ומדיח רק שהם מלאים


אין צורך להפעיל מכונת כביסה שלמה בכל פעם שיש לכם כמה חולצות מלוכלכות, וגם אין צורך להפעיל מדיח אם יש לכם כמה כלים מלוכלכים. פשוט כבסו ביד את הבגדים שאתם צריכים דחוף, כך גם לגבי הכלים, והפעילו את המכונה רק שהיא מלאה.

16. העבירו את המחשב למצב "שינה" בכל פעם שאתם לא משתמשים בו


מומלץ להעביר את המחשב למצב שינה בכל פעם שאתם לא משתמשים בו כדי לחסוך בחשמל. אין צורך לכבות את המחשב מפני שהמחשבים של היום כמעט ולא מבזבזים אנרגיה במצב שינה.

17. הסבירו לילדים שלכם את החשיבות של חסכון בחשמל


לסיום, לילדים לכם יש גם תפקיד חשוב בחיסכון בחשמל. חשוב שתסבירו לילדיכם על החשיבות של החיסכון והשמירה על הסביבה. חשוב שגם תדריכו אותם על בטיחות בחשמל ושימוש נכון במכשירים. למידע נוסף על בטיחות בחשמל.

No Comments

Post A Comment